CYKL SZKOLENIA DLA CZŁONKÓW
CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Szanowni Państwo,

W dniu 11 maja 2021 r. Polska Izba Systemów Alarmowych rozpoczęła cykl bezpłatnych szkoleń dla Członków PISA. Jako pierwszy z tematów wybraliśmy „BEZPIECZEŃSTWO TELEINFORMATYCZNE SYSTEMÓW ZABEZPIECZEŃ (CYBERBEZPIECZEŃSTWO)”. Zaproponowany temat spotkał się z dużym zainteresowaniem,  udział potwierdziło 80 osób. Szkolenie zostało przeprowadzone przez Pana Waldemara Kesslera, specjalistę z bogatym doświadczeniem w planowaniu strategicznym IT oraz zarządzaniu zaawansowanymi i innowacyjnymi rozwiązaniami IT.

Podstawą bezpiecznego Państwa i społeczeństwa w dobie XXI w. jest cyberbezpieczeństwo. Informatyzacja wielu usług doprowadziła do przetwarzania i przechowywania niezliczonej ilości danych na komputerach i innych urządzeniach elektronicznych. Znaczna część danych to dane wrażliwe (m.in. dane osobowe, dane finansowe, wartość intelektualna), do których nieupoważniony dostęp może mieć krytyczne konsekwencje. Cyberbezpieczeństwo opisuje ochronę tych informacji i systemów przed atakami ze strony cyberprzestępców, którzy czerpią korzyści z pozyskania, modyfikacji bądź zniszczenia danych przetwarzanych i przechowywanych przez firmy i instytucje.

Szkolenie zostało podzielone na 4 bloki :

  • Cyber-włamywacze
  • Technologia włamań
  • Dobre praktyki
  • Normy i prawo

Prowadzący Pan Waldemar Kessler kompleksowo omówił powyższe zagadnienia. Temat jest zbyt obszerny, aby mówić o jego wyczerpaniu  jednakże mamy nadzieję, że szkolenie spotkało się z satysfakcjonującym odbiorem uczestników.

Serdecznie zapraszamy do udział w dalszych częściach cyklu „SZKOLENIA DLA CZŁONKÓW PISA”.

0 komentarzy

Wyślij komentarz